Moda

Gece Elbisesi Seçimini Nasıl Yapılmalıdır?

Gece Elbisesi Seçimi

Gece Elbisesi Seçimini Nasıl Yapılmalıdır?

Gece Elbisesi Seçimini Nasıl Yapılmalıdır? : Elbise seçimini belirleyen en etkili faktör elbette vücut yapısıdır. Gece elbisesinin çok pahalı yâda gösterişli olması bir yana önemli olan vücut hatlarına uygunluğudur. Şöyle ki; Dolgun göğüs, ince kemikler, ince bir bel, yuvarlak kalçalara sahip isek Kum Saati tipli bir vücudumuz var demektir. Bu tip bir vücuda sahip olduğumuzda belimizin inceliğini ön plana çıkaran, vücudumuza oturan ve belden aşağı aşağısı daha rahat elbiseler tercih etmeliyiz. Mümkün olduğunca düz ve tek renk elbiseler giymeliyiz. Ancak unutmayalım ki likralı elbiseler size göre değil.

Gece Elbisesi Seçimi

Normal göğüsler, hafif kamburumsun bir yapı, kalın bir bel ve dar kalçalar söz konusu ise vücudumuz “Elma Tipi” demektir. Bu vücut tipinde bel bölgesini gizleyecek ve göğüs dekoltesini ön plana çıkaracak kıyafetler tercih edilmeli. Örneğin derin bir V dekoltesi boyunuzun olandan daha uzunmuş gibi algılanmasına neden olacaktır. Dar omuzlar, ince bir boyun, ince bir bel ve geniş kalçalara sahip isek “Armut Tipi” vücuttan bahsediyoruz demektir. Bu tip vücuda sahip olduğumuzda omuzları ön plana çıkarmak gerekmektedir. Mümkün olduğunca sadeliği ön plana çıkarmalıyız.

Gece Elbisesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Özellikle bel üstü bölgesi için vücuda oturan kıyafetler seçilmelidir. Normal göğüs, geniş omuzlar, düz bir bel ve uzun bacaklar söz konusu ise “Düz Tip” bir vücut söz konusudur. Bu gibi durumlarda düz elbiseler tercih edilmeli ve mümkün olduğunca sadelik ön planda olmalı. Abiye kıyafetlerde ise düşük bel tercihi hoş bir görünüm sağlayacaktır.

İlgili Yazılar

Genç kız giyim trendleri 2017

delikanli kizlar

Moda 2017; Kadın Kot Trendleri ve Moda 2017

delikanli kizlar

Chanel Mavi Tonlarında Oje Modası

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap