Güzellik Makyaj

Göz şişkinliği Makyajla Nasıl Gizlenir

Göz şişkinliği Makyajla Nasıl Gizlenir

Göz şişkinliği Makyajla Nasıl Gizlenir

Bazı insanların gözleri hassastır, çabuk şişer. Özellikle uykusuzlukla, kavgayla, alkolle, fazla yemek yemekle, gece makyajını geç temizlemekle, ağlamakla oluşan bu şişkinlikler, yeni güne başlamayı engellerler. Aynaya baktığınızda bir önceki günün yorgunluğunu hissedersiniz. Hele ki aceleniz varsa, işe gidecekseniz, en geç yarım saat içinde o şişliği indirmek zorunda hissediyorsanız kendinizi, kesinlikle bir çözüm gereklidir. Yüzünüzü buz gibi suyla yıkamak ve 3-4 dakikalığına buz torbası koymak ilk önerilen çözümdür. Daha uzun sürebilir fakat işe yarar doğal yöntemler ise şunlardır: Rendelenmiş patates veya dilimlenmiş salatalık koyarak 5-10 dakika dinlendirebilirsiniz gözlerinizi. Elbette bunlar (işe hazırlandığınızı düşünürsek) biraz fazla vakit alır. Hızlı ve kesin çözüm ise makyajla şişlikleri yok etmek değil ama gizlemektir.

Bunun için sıradan makyaj ürünlerinizi kullanmaya devam ederken sadece günlük makyajınızdan biraz daha koyu renkler tercih etmelisiniz. Sırayla gidelim: Öncelikle göz çevrenize kapatıcınızı ince bir tabaka olarak sürün. Kapatıcıyı buzdolabında saklarsanız, soğukluğu da şişliğin çabuk inmesine yardımcı olacaktır. Şişlik üst tabakadaysa biri açık biri koyu olmak üzere iki renk farla şişliği kapatabilirsiniz. Göz kapağınıza koyu, kaşlarınıza doğru ise aynı rengin açık tonunu sürebilirsiniz. Şöyle bir 4 renkli göz farı şişlik probleminizi çözecektir. Şişlikleriniz düşman olmaktan çıkacak, farla vermek istediğiniz tümsekli görüntüye yardımcı olan meleklere dönüşeceklerdir. Koyu rernk bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz şişkinliği Makyajla Nasıl Gizlenir

Şişlik göz altlarınızdaysa farklı bir yol izlemelisiniz. Öncelikle fondotenle gizlemeyi deneyin. Hala belirginse şişkin bölgeye, yüzünüzün diğer bölgelerine nazaran biraz daha koyu bir fondoten sürün. Fondoteni sabitlemek ve istenmeyen parlaklığı gidermek için, biraz pudra uygulayın. Bu iki adım sayesinde, şişliğin oluşturduğu çirkin çizgiler yok olacak, pürüzsüz bir görünüm elde edilecektir. Genellikle sadece bu iki adım, şişliği gizlemek için yeterlidir. Günlük hayatında çok makyaj yapmayanlar için, sırf şişlik yüzünden makyaj yapmak işkence demek olabilir. Bu nedenle eğer bu aşamada şişliği gizleyebildiyseniz gerisine gerek olmadığını, her zamanki gibi sade, duru bir görünümle gününüze devam edebileceğinizi müjdeleyelim!

Ve yolumuza bu iki adım sonunda bile, şişliği görünmezleştirilemeyenlerle devam edelim. Bu makyajda amaç dikkati gözün üst tarafına çekmektir. Bunun için üst göz kapağınıza koyu renk bir eye liner sürebilirsiniz. Koyu renk far ile iki kat sürülecek koyu renk maskara bu görünümü başarmaya yardımcı olacaktır. Göz altı şişliklerinizi iyice gizlemek için son hamle olarak, allık kullanın. Allık da dikkati gözden alacaktır. Elmacık kemiklerinize şu tarz bir açık pembe allık sürebilirsiniz. Alttaki göz kapağınıza kesinlikle maskara, rimel ya da eye liner sürmeyin. Böylece dikkat hep gözün üst tarafında kalacaktır.

Anlatırken uzun sürse de, uygularken beş dakikada bitebilecek bu makyaj sayesinde toplantıya daha net bakan, daha iddialı gözlerle gideceksiniz. Şişkinliği fırsata dönüştürdünüz, tebrikler!

Etiketler: göz şişkinliği düzeltmek, göz şişkinliği nasıl geçer, göz şişkinliği ve makyaj, göz şişkinliğini ne alır
[ads1]
[ads2]
Göz şişkinliği Makyajla Nasıl Gizlenir

İlgili Yazılar

Hızlı Göz Makyajı Önerileri

delikanli kizlar

Doğal Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

delikanli kizlar

Siyah noktalara ev yapımı çözümler

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap