Hayat Yaşam

Grip mi olacağım ne

Grip mi olacağım ne

Grip mi olacağım ne

Boş verin o kadar da aldırmayın. Çünkü eğer bu bulgulara sahipseniz grip olmamak elinizde. Bir çok insanın grip olmadan önce bir takım hissettikleri olur. Mesela kimisinin boğazı gıcık yapar. Kimisinin boğazı yanmaya başlar. Kimisinin burnu sızlamaya başlar. Kimisinin de idrar yerleri sızıntı yapmaya başlar. Her neyse sizinki farklı olabilir tabi. Fakat bu gibi bulgular kesin olarak gribi işaret etmese de insanoğlu grip olabileceğini az çok tahmin eder.

Peki gribe yakalanma ihtimaline karşı ne yapmalıyız. Şimdi belki de çok saçma böyle tedavi mi olur demeyin. Olur olur sıkmayın canınızı. Ama tek şartımız gribin tamamen sizi ele geçirmemiş olması lazım. Zinde kalmak için zaten sürekli su için denir ya; siz de su içme alışkanlığınız var diye düşünerek ilk önce biraz su kaynatmanız gerekiyor. Kettle ile olur çaydanlık ile olur fark etmez. Lafı da amma geveledik bu arada. Malum biraz da seviyoruz lak lak etmesini. Peki çaydanlık kaynadıktan sonra ne yapıyoruz. Çok fazla ara vermeden 3 bardak sıcak su tüketiyoruz. En ideali su biter bitmez bir bardak daha kaynamış su içmek. Tabi sıcak olacak. Nasıl çay içiyorsanız suyu da aynı şekilde içebilirsiniz.

Bu işin tıbbi olarak herhangi bir dayanağı yok. Herhangi bir kesin kanıtı da yok. Ama ben sürekli bu şekilde yapıyorum. Eğer ki gribe tam olarak yakalanmamışsam saniyesinde çözüm buluyorum. Bardak demişken bardak nasıl olmalı sorusunun cevabı da bildiğiniz klasik su bardağı. Hani eskiden tek tip bardak olurdu paşabahçe’nin. Hatta hala bir çok kahvaltı yaptığımız büfe tarzı yerler de bu bardaklardan verirler. Kulplusu da olabilir. O kadar sorun değil. Ama önemli olan su bardağı şeklinde biraz büyük olması. Çay bardağı biraz küçük kaçar o yüzden etki etmeyebilir.

Artık nasıl bir vücut tepkimesi ise genelde sonuç veren bir sistemdir. Ancak sizin bünye belki de tepki vermeyebilir. Her insan da farklı sonuçlara sebebiyette verebilir. Ama bir çok kişi şu anda bu şekilde gripten çok hızlı bir şekilde kurtuluyor.

İlgili Yazılar

Erkeklerin Sevdiği Saç Modelleri

delikanli kizlar

Ev Yapımı Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

delikanli kizlar

Çocuk Bakımında Türk Erkeği

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap