Hayat Yaşam

Hamile iken alkol alsam ne olur

Hamile iken alkol alsam ne olur

Hamile iken alkol alsam ne olur

Bebeğin beyin özürlü olur. Evet gebelik döneminde alkol alırsan çocuğun maalesef etkilenir. İleride hoşuna gitmeyebilecek sürprizlerle karşılaşabilirsin. İngilizlerin meşhur iki üniversitesi 4 bin civarında kadın üzerinde araştırma yapmışlar. Kesin sonuç olarak bebeğin zarar gördüğünü saptamışlar.

İşin korkunç yanı anne ne kadar alkol alırsa bebek’te o kadar alkol seviyesi yükseliyormuş. Daha da korkunç olan ne biliyor musunuz? Sen belki de o alkole 20’li yaşlarda hadi az daha inelim 16 – 18’li yaşlarda başladın. O zamanlar bile şuurunu bir kadeh ile açamazken düşünsenize daha doğmamış çocuğun içki ile ne hale gelebileceğini. Beynin ne kadar zarar görebileceğini tahmin edebiliyor musunuz? Bir de ne var yani içmesen. İçmeyen bireyler den daha mı zeki hissediyorsun veya ayrıcalıklı olduğunu mu düşünüyorsun. İçtiğin zıkkımın ileride tedavisinin olmadığını bilmiyor musun? içkinin dert sıkıntısını geçirmek yerine sana ailene eşine dostuna düşman yapıp dert açtığını bilmiyor musun? Siroz denen kör olası illetin başına ne dertler açabileceğinden hiç haberin var mı? Veya olmasın fark etmez. Ne gereği var. Normal zaman da da içmeyiver. Gidin hastanelere bakın ve görün. Tedavisi olmayan onlarca içki den zehrini almış hasta var. Bir de bir gerçek daha var. İçkidir sigaradır veya herhangi vücuda zararlı bir maddedir. O korkunç gerçek ise tedavisinin nerede ise olmamasına rağmen hala en büyük gelir kaynakları olarak satılmasıdır. Düşünebiliyor musunuz? 30 yıl boyunca içki içseniz ve gün gelip rahatsızlansanız koca koca hastaneler maalesef size herhangi bir ilaç sunamayacak. Kanser olmuşsunuz tedaviniz yok diyecekler.

İçki aslında sadece bebeğe de zarar vermiyor. Kişinin kendisine de zarar. Düşünsenize akşam güzel bir ortam ve vurdun kadehin dibine. 10 kadeh içtin senden mutlu kimse yok. Peki tamamen beynin gittiğinde. Ne yaptığının farkında olabilecek misin? elbette hayır. Belkide eşin dahil arkadaşlarına bir bir türlü rezil olmak ta var.

İllaki içerim diyorsan Laz Bombası içi o yaksın seni.

Yada neyse kendi kararını kendin ver çocuğuna da kendine de sen zarar ver.

Bizden söylemesi 2 ünlü ingiltere üniversitesi 4 bin kadın.

Yalan söyleyecek halleri yok ya.

İlgili Yazılar

Halı Çeşitleri Nelerdir

delikanli kizlar

Dikkat çekme hastalığı

delikanli kizlar

Antika Halı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap