Beslenme Diyet Zayıflama

Yoğurt Diyeti ile Zayıflayın

Yoğurt Diyeti ile Zayıflayın

Yoğurt Diyeti ile Zayıflayın

Medyada internet dünyasında ve gazetelerde sık sık makalelerini gördüğümüz “yoğurt diyeti “ile zayıflama ve yerli ve yabancı beslenme uzmanlarının paylaştığı yazılardan özetleyerek detaylı bir şekilde bu diyet türünü incelemek istedik.

Adının yoğurt diyeti olması sizi yanıltmasın zira sade yoğurt yiyerek kilolarınızdan kurtulmanız mümkün değil. Bunun yanında uzmanlar mutlaka yeşilliklerden oluşan salata türleri ve kuruyemiş çeşitlerini de öneriyor. Diyete başladığınızda fazla yağ almamak için az yağlı ve diyet yoğurtları tercih etmeniz öneriliyor.
[ads1]

Yoğurtla Zayıflama Nedir?

Yoğurtla Zayıflama özellik gereği uzun süre insanı tok tutuğu için diyetisyenlerin listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Kilo vermenin ana prensibi olarak alınan kilonun yakılan kilodan olması bu diyeti yapsanız bile yeterli sonucu vermeyeceği için bu konuya çok dikkat etmeniz belirtiliyor. Yoğurt diyetinin yanında mutlaka spor yapmanız 3-4 saat arası tempolu yürüyüşlere çıkmanız diyetin başarısı için oldukça önemli.

Yoğurt diyeti mönüsü nasıl olmalı?

Bu diyet çeşidinde yeşil yapraklı sebzeler, kuruyemiş, yoğurt vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallere olan ihtiyacımızı önemli oranda karşılarken doyma hissini uzun tuttuğu için kilolarımızdan kurtulmak mümkün. Yalnız diyet için hazırladığınız salatalarda zeytinyağı tüketiminde aşırıya kaçmamanız öneriliyor.
[ads2]
Yoğurt Diyeti ile Zayıflayın

İlgili Yazılar

Diyet Uygularken Yapılan Yanlışlar

delikanli kizlar

Ananas Diyeti

delikanli kizlar

Selüliti Engelleyen Yaz Yiyecekleri

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap